fbpx

Przerwanki
11-610 Pozezdrze

602 262 488
przerwanki@zhp.pl

Baza obozowa położona jest na Mazurach, w lesie sosnowo – świerkowym na północnym brzegu jeziora Gołdapiwo. Jezioro jest objęte strefą ciszy - pływają po nim tylko żaglówki, łodzie wiosłowe i kajaki. Na naszym terenie znajduje się 7 oddzielnych miejsc obozowych (możesz je zobaczyć na mapce oraz obejrzeć dokładniej na zdjęciach panoramicznych), zlokalizowanych w takiej odległości od siebie, aby umożliwić samodzielną pracę.

Na terenie bazy znajduje się najsmaczniejsza kuchnia na Mazurach. Każdy kto u nas był zawsze wspomina doskonałe wyżywienie (4 posiłki dziennie), którego zawsze jest pod dostatkiem, a co najważniejsze jest smaczne, zróżnicowane i przygotowane zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Uczestnicy jedzą we własnych menażkach i sami dbają o ich czystość - zorganizowaliśmy w tym celu odpowiednio wyposażone miejsce do mycia naczyń.

Na terenie bazy znajduje się stołówka, na której jednorazowo mieści się ok. 150 osób. Poza posiłkami, gdy zdarzają się dni pochmurne, stołówka zmienia się w świetlicę. Na stołówce zainstalowane jest oświetlenie, więc można organizować na niej również zajęcia wieczorne (kominki, wyświetlanie filmów itp.).

W ostatnich latach zbudowaliśmy także świetlicę, którą nazywamy namiotem programowym. Początkowo było to miejsce spotkań kadry, ale w chwili obecnej zmieniło się w prawdziwą świetlicę, gdzie można spędzać czas w razie awarii pogodowych. Nam służy także do wieczornych spotkań z kadrą, gdzie staramy się integrować środowiska, które postanowiły skorzystać z naszej gościnności.

W części gospodarczej bazy znajdują się murowane sanitariaty z bieżącą ciepłą wodą ogrzewaną przez kotły olejowe. Tak podgrzewana woda nigdy się nie kończy. To pozwala na nielimitowany dostęp do prysznicy. Dodatkowo w okresie letnim uruchamiamy dodatkowe kontenery sanitarne. Razem dysponujemy 15 kabinami prysznicowymi i 4 toaletami. Dodatkowo przy każdym obozie są toalety typu toi-toi.

W bazie zatrudniamy wykwalifikowaną służbę medyczną. Na terenie znajduje się ambulatorium oraz, w razie potrzeby, izolatka. W nagłych przypadkach zapewniamy transport do placówek zdrowia w Pozezdrzu i Giżycku.

Baza leży nad samym jeziorem, na Mazurach, musi więc dysponować własnym kąpieliskiem. I dysponuje piękną, piaszczystą plażą z wydzielonym kąpieliskiem tylko dla uczestników obozów. Kąpieliska strzeże oczywiście ratownik wodny, który jest do Waszej dyspozycji.

 

Decydując się na obóz nad jeziorem, szczególnie takim jak Gołdapiwo, warto skorzystać z możliwości jakie to daje. Przez Gołdapiwo przepływa rzeka Sapina. Daje do świetne warunki do organizacji spływów kajakowych. Na samym jeziorze warto też pokusić się o organizację rejsów żaglówkami. Pomożemy to załatwić.

Jak widać na mapce - na terenie bazy znajdują się 3 samodzielne miejsca ogniskowe. Pozwalają one na organizowanie nawet 6 ognisk każdego wieczoru. W ciągu dnia miejsca ogniskowe świetnie sprawdzają się do organizacji zajęć programowych. Zobacz na zdjęciach jak to wygląda.

Planując obóz myślicie o rajdach, wycieczkach, spływach kajakowych itp. Pomożemy Wam dotrzeć do najciekawszych miejsc regionu i wypożyczyć sprzęt, który może być Wam potrzebny. Do niektórych można dotrzeć pieszo, do innych trzeba wybrać się autokarem. Posiadamy zarówno sprzęt jak i kontakty, które pozwolą załatwić to wszystko tanio, szybko i bez zbędnych komplikacji. Jeśli nie ma Was na posiłku, możecie zjeść go później, zabrać prowiant, odliczyć dany posiłek od zapłaty czy załatwić to w inny sposób - jesteśmy w tym względzie elastyczni.

Mamy świadomość, że praca kadry na obozie to 24-godzinne zajęcie. Chcemy jednak umożliwić kadrze wzajemną integrację. W tym celu budujemy co roku kawiarenkę, gdzie organizujemy wieczorne tematyczne spotkania kadry. Tu możecie poczuć się przez chwilę wolni od trosk i wziąć udział w zajęciach przygotowanych specjalnie dla Was. Kawiarenka wyposażona jest w stół i ławy, a także kawę i herbatę, więc służy często także spotkaniom kadry obozów.

Miejsca obozowe są oddalone od części gospodarczej bazy, więc nie są wyposażone w oświetlenie i nie ma w nich zasilania (nie ma też bieżącej wody i gazu :-) ). Aby ułatwić korzystanie z telefonii komórkowej i mobilnego internetu (dobry zasięg wszystkich sieci) udostępniamy na stołówce gniazda do ładowania urządzeń elektrycznych bez żadnych ograniczeń. Jest także możliwość pozostawienia urządzeń na dłuższy czas do ładowania w pomieszczeniach kadry gospodarczej. Zabieramy do bazy sprzęt elektroniczny, który możecie wykorzystywać do organizacji dodatkowych zajęć (sprzęt audio, projektor itp.).

Stanica Harcerska Hufca ZHP Otwock w Przerwankach
powiat Węgorzewo
11-610 POZEZDRZE

Kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 602-262-488